Preskočiť na obsah Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na pätičku

Oznam o voľnom pohybe psov po obci

Vážení občania , chovatelia psov
chceme Vás požiadať o pozornosť pri nasledovnom ozname.

V obci sa množia sťažnosti na voľne pohybujúcich sa psov  po verejných priestranstvách. Majitelia takýchto psov si zrejme neuvedomujú hrozby, ktoré sú možné pri  strete psov s neznámymi osobami, no najmä s deťmi. Dieťa nerozozná pri strete so psom stupeň nebezpečenstva  a aj psa, ktorý neútočí, ale len sa priblíži k osobe,  môže vyvolať u dieťaťa paniku a následne útok psa. Takéto strety môžu mať pre dieťa vážne psychické následky a strach zo stretu s akýmkoľvek zvieraťom.

Žiadame preto všetkých majiteľov psov , ktoré sa voľne pohybujú po uliciach v našej obci, aby tomu zabránili. Obec bude venovať zvýšenú pozornosť voľne sa pohybujúcim psom a bude majiteľov takýchto psov dôrazne upozorňovať a následne pokutovať.

Občanom, ktorí nezabránia voľnému pohybu psa hrozí pokuta podľa zákona č. 282 z roku 2002, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov. Obec môže uložiť pokutu osobe, ktorá sa dopustí priestupku tým, že nezabráni voľnému pohybu psa okrem priestorov na to určených alebo nezabráni útoku psa na človeka alebo zviera alebo nezabráni inému spôsobu ich ohrozovania psom, až do výšky 165 EUR. Zákon upravuje aj ďalšie povinnosti majiteľov psov.

Žiadame všetkých, ktorí spozorujú voľne sa pohybujúceho psa, aby tento podnet neodkladne nahlásili na obecnom úrade na tel. č.: 037 7785202 , 0910 487 944, mail: obecbadice@azet.sk . Ak je to možné, aby psa odfotili a zaslali nám čo najviac informácií o pohybujúcom sa psovi na verejnom priestranstve. Na základe takýchto informácií budeme postihovať majiteľov voľne sa pohybujúcich psov a psov ohrozujúcich osoby, najmä malé deti.

Veríme, že výzvu pochopia najmä majitelia psov aj občania,  ktorí majú zlé skúsenosti so psami na verejnom priestranstve.

V Bádiciach dňa 10.2.2020                                                                                           

Ing. Stanislav Gál
starosta obce

                                                                                                                                        

0 komentárov

Žiadne komentáre

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *